e-mail  |  intranet  |  facebook |  VUT  |  galerie MINI  |  knihovna FA  |  SOFA  |  English version
Přednáška
Událost (stalo se)
Architekt v praxi : Radek Hála
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 06.11.17

V rámci přednáškového cyklu 'Architekt v praxi' určeného pro studenty 2. ročníku MSP se ve čtvrtek 9. listopadu 2017 v 17:00 hodin uskuteční v místnosti A118 na FA VUT (Poříčí 5, Brno 2) přednáška architekta Radka Hály, který se dlouhodobě soustředění na dřevostavby s využitím slaměných balíků a jiných přírodních materiálů. Přednáška je otevřena všem zájemcům na fakultě i široké veřejnosti.

Ing. arch. Radek Hála 
(*1981 Vyškov) Po vyplutí z akademických vod (FA VUT Brno) na volné moře konvenčního stavebnictví přepádloval stinné bažiny komerčních developerských projektů, dravé bystřiny designových vil a interierů a bezpečné stojaté vody pasivních dřevostaveb, aby zakotvil na dobrodružném rybníku přírodního stavitelství. Našel tady nejvíc radosti, svobody, dobré energie, kamarádství a poctivé práce.

Zajímá se o tradiční architekturu a vytváření prostředí v souladu s širšími souvislostmi. Ve svých návrzích hledá rovnováhu mezi nezávislostí a pohodlím, svěžestí moderního a moudrostí tradičního. Je členem INTBAU Czechia a absolventem České školy tradičního Feng Shui. Radek je milovník svobody, rychlé jízdy, pomalého letu, hor a cestování (Nepál, USA, Rusko, Indie, Korea, Irsko...) Na svých cestách občas i pracuje a rozhodně nachází spoustu inspirace a skvělých lidí.

Slamák.info
je naše parta, která navrhuje a někdy i staví domy, převážně dřevostavby s využitím slaměných balíků a jiných přírodních materiálů. Pořádáme přednášky a workshopy, často přímo na stavbách, kde předáváme své zkušenosti. Sdružujeme i nezávislé odborníky a řemeslníky.

Přijďte si poslechnout pár příběhů, nástup na palubu je ve čtvrtek 9.11. v 17:00. Těším se na Vás!


Více informací >
© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: