Ocenění
Událost (stalo se)
Úspěch absolventů FA VUT v soutěži o Cenu Petra Parléře 2008
vložil/a Palacký Jiří, Ing.arch. Ph.D. | 01.11.08

V 6. ročníku prestižní architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře zvítězila dvojice brněnských architektů, absolventů Fakulty architektury VUT v Brně. Hodnotitelská rada pod vedením prof. Ing. arch. Miroslava Masáka rozhodla o udělení hlavní ceny pro studii rehabilitace městského hřbitova ve Vítkově. Její autoři – Ing. arch. Jan Kratochvíl a Ing. arch. Martin Rosa – převezmou cenu na slavnostním ceremoniálu v Praze 21. ledna 2009.

Cena Petra Parléře je prestižní soutěž českých měst a architektů o nejzajímavější architektonické návrhy řešení veřejných prostranství, budov a interiérů ve veřejné správě. Soutěž poskytuje městům každoročně možnost získat zdarma profesionálně zpracovanou architektonickou studii na zvolené téma.

Soutěže se letos zúčastnilo 31 architektů s 15 studiemi. Hodnotitelská rada na vítězném návrhu ocenila celkové řešení prostoru, které klade důraz na paměť tohoto historicky významného místa v Sudetech a přitom zachovává jeho kouzlo. Svým rozhodnutím hodnotitelská rada soutěže obrací pozornost veřejnosti k prostorům ticha, místům úkrytu a setkávání, které představují již po staletí záchytné a opěrné body, kde odpočívají předkové a kde vzniká paměť celého společenství.

Ing. arch. Martin Rosa absolvoval Fakultu architektury VUT v roce 2008. V současnosti se podílí na projektu internetového centra moderní architektury archiweb.cz a příležitostně sbírá zkušenosti spoluprací na menších architektonických projektech. Ing. arch. Jan Kratochvíl po absolutoriu v roce 2003 zahájil na Fakultě architektury VUT postgraduální studium. V současnosti působí na své alma mater jako asistent na Ústavu zobrazování a Ústavu navrhování I.


web Společnosti Petra Parléře
© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: