Přednáška
Událost (stalo se)
Architekt v praxi : mjölk architekti
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 17.11.17

V rámci přednáškového cyklu 'Architekt v praxi' určeného pro studenty 2. ročníku MSP se ve středu 6. prosince 2017 v 17:00 hodin uskuteční v místnosti A211 na Fakultě architektury Vysokého učení technického v Brně, Poříčí 5 přednáška Jana Macha, Jana Vondráka a Lukáše Holuba z libereckého ateliéru mjolk architekti.

Jan Mach (*1981 Mělník) jako vášnivý cestovatel navštívil mimo jiné Aljašku, Gruzii, Arménii, Indii, Írán a Keňu. Během studií započal intenzivní spolupráci s prof. Martinem Rajnišem, u něhož diplomoval. Po ukončení studia na FUA TUL v roce 2008 spoluzaložil vlastní ateliér.

Jan Vondrák (*1981 Příbram) během svého studia na TU Liberec prošel několika českými kancelářemi, pracoval jako architekt pro Českou televizi a stihl se podívat na Havajské ostrovy, západní i východní pobřeží Spojených Států a Aljašku. Po ukončení studia na FUA TUL v roce 2008 spoluzaložil vlastní ateliér.

Lukáš Holub (*1977 Humpolec) absolvoval Fakultu umění a architektury, Technická univerzity v Liberci. Po ukončení studia v roce 2008 začal pracovat v ateliéru mjölk.

mjölk architekti
(*2008 Liberec) sedm dní po ukončení studia na liberecké Fakultě umění a architektury jsme založili nad česko-švédským slovníkem architektonické studio Mjölk architekti. Po několika letech se z bláznivého klukovského snu stala uznávaná architektonická kancelář. Naši architekturu nejlépe charakterizuje severská koncepční jednoduchost, materiálová pravdivost a mladická rozvernost. Spolupracujeme nejen se soukromými investory, ale i s městy a obcemi. Zajímáme se o to, co se děje kolem nás. Organizujeme filmový festival Kino Liberec a sérii běžeckých závodů Divočina. Široké portfolio projektů doplňujeme učením na liberecké Fakultě architektury a účastí na českých i zahraničních workshopech a přednáškách.


Více informací >
© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: