Výstava
Událost (stalo se)
Karel IV. - sakrální architektura - výstava v Galerii mini
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 05.12.16

V pondělí 5. prosince 2016 v 15:00 hodin proběhne v Galerii mini slavnostní zahájení výstavy uspořádané k 700. výročí narození Karla IV. s názvem „Karel IV. – sakrální architektura“.

Výstava, která potrvá do 16. prosince 2016, představí návštěvníkům v přehledném průřezu sakrální stavby, které byly inspirovány římským císařem a českým králem Karlem IV., od jehož narození v letošním roce uplynulo 700 let.

Stavby modelované a vizualizované studenty Fakulty architektury VUT v Brně pod vedením doc. Ing. arch. Jaroslava Drápala, CSc. a doc. Ing. arch. Ivo Boháče, Ph.D. připomínají ukázku vrcholné gotiky na našem území především z období vlády Karla IV. Precizní struktivní modely, které ukazují unikátním způsobem architektonické principy, stejně jako atraktivní vizualizace, připomínají stavby gotických chrámů dokončené, nedokončené, přetvářené i dnes již neexistující. Návštěvníci se tak mohou symbolicky ocitnout uprostřed doby osvíceného panovníka Karla IV. a nahlížet do prostor staveb, které z velké části změnil chod dějin či zničil čas úplně.

Výstava byla poprvé představena v květnu tohoto roku v Senátu PČR v Praze a v říjnu byla instalována v kryptě katedrály sv. Petra a Pavla v Diecézního muzea v Brně.
© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: