Výstava
Událost (stalo se)
Karel IV. - sakrální architektura - výstava v brněnském Diecézním muzeu
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 16.10.16

„Karel IV. – sakrální architektura“ je název nově instalované výstavy Diecézního muzea v Brně v kryptě katedrály sv. Petra a Pavla, která v době od 13. do 30. října 2016 představí návštěvníkům v přehledném průřezu sakrální stavby, které byly - více či méně - inspirovány římským císařem a českým králem Karlem IV., od jehož narození v letošním roce uplynulo 700 let.
Stavby modelované a vizualizované studenty Fakulty architektury VUT v Brně pod vedením doc. Ing. arch. Jaroslava Drápala, CSc. a doc. Ing. arch. Ivo Boháče, Ph.D. připomínají ukázku vrcholné gotiky na našem území především z období vlády Karla IV. Precizní struktivní modely, které ukazují unikátním způsobem architektonické principy, stejně jako atraktivní vizualizace, připomínají stavby gotických chrámů dokončené, nedokončené, přetvářené i dnes již neexistující. Návštěvníci se tak mohou symbolicky ocitnout uprostřed doby osvíceného panovníka Karla IV. a nahlížet do prostor staveb, které z velké části změnil chod dějin či zničil čas úplně.
Výstava byla poprvé představena v květnu tohoto roku v Senátu PČR v Praze a v kryptě katedrály je první instalací v Brně. ? Brně výstava potrvá pouze od 13. do 30. října 2016, otevřeno bude denně od 10.00 do 17.00 hodin, ve čtvrtek do 16.15 hodin.

Více informací >© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: