Soutěž
Událost (stalo se)
Mezinárodní nominace diplomových prací 2016
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 24.08.16

Obhájením závěrečných diplomových prací před komisí a předáním magisterských titulů vše teprve začíná. Kromě řady domácích soutěží, kam mohou studenti svoje práce přihlašovat sami, se rovněž konají vyzvané mezinárodní soutěže, v nichž se pokoušíme uspět s následujícími diplomy.
Do soutěže Kaplický Internship pořádané nadací The Bakala Foundation naše fakulta letos nominovala práci Norberta Obršála, který pod vedením Ing. arch. Barbory Ponešové vypracoval diplomní projekt Absolutní absence. Vítěze z nominovaných čerstvých absolventů architektonických škol v celé České republice vybere odborná porota 15. září 2016 a odměnou bude plně hrazená tříměsíční stáž v londýnském studiu Zahy Hadid.
Do prestižní mezinárodní soutěže Archiprix naše fakulta přihlásila diplomovou práci Annahof od Petry Buganské, jejíž projekt vedl Ing. arch. Jan Foretník. Nominovaná práce bude vystavena společně s dalšími projekty z celého světa na bienále Archiprix International 2017 tentokrát pořádaném v indickém Ahmadábádu a rovněž publikován v ročence rotterdamského nakladatelství 010publishers.
Do soutěže pořádané Evropskou asociací pro architektonické vzdělávání (EAAE) mohla naše fakulta na zářijovou konferenci v holandském Delftu nominovat dva projekty, což využila a kromě svého zástupce vyslala také diplomovou práci Kapitulská ulice 22 v Trnave od Diany Szakácsové, jejíž projekt vedl Ing. arch. Jiří Marek, a projekt Barokní krajinou jihomoravského pohraničí Václava Miholy vedený Ing. arch. Barborou Ponešovou.
Držme naši absloventům palce. O případných úspěších v některé z těchto tří soutěží vás budeme na těchto stránkách informovat.Norbert Obršál


Petra Buganská


Václav Mihola


Diana Szakácsová

© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: