Přednáška
Událost (stalo se)
Přímá linka Poznaň-Brno - zpráva z přednáškového večera
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 16.12.16

V podvečer 8. prosince proběhla v aule brněnské Fakulty architektury přednáška pěti mladých poznaňských architektů. Docent Martin Horáček, který se ujal moderování večera, postupně představil pětici ateliérů: Adam Wierciński Architekti, MOM Architects, Atelier Starzak Strebicki, Wartość Dodana a UGO Architecture. Projekt Přímá linka Poznaň-Brno navázal na říjnové vystoupení brněnských architektů na poznaňské Akademii výtvarných umění. Přednáškový večer na FA VUT byl příspěvkem k oslavám padesátiletého výročí partnerských měst Brna a Poznaně ve spolupráci s městem Brnem. Všichni hosté navštívili Brno vůbec poprvé a díky vstřícnému přístupu brněnského magistrátu si mohli prodloužit pobyt o jeden den a zažít město naplno.
Následující den návštěva polských hostů pokračovala vyzvednutím v hotelovém lobby, u jehož vstupu je pamětní deska na brněnského rodáka a světoběžníka Adolfa Loose. Pěší procházkou po soudobých, modernistických i historických stavbách jsme dorazili tam, kam zákonitě tíhne srdce každého fanouška funkcionalistické architektury. Prohlídkou vily Tugendhat však páteční program neskončil. Kromě Kranzovy Ery a Fuchových veřejných staveb se mohli seznámit s aktuální brněnskou scénou a nahlédnout se do ateliérů brněnských kolegů.
Ačkoli se pro většinu přednášejících jednalo o první návštěvu Brna, nešlo o setkání poslední, neboť již na jaře plánují někteří účastnit se brněnské workshopu Mood for Wood, jehož myšlenka se původně zrodila v Poznani. Do budoucna bychom také rádi představili tvorbu mladých poznaňských architektů širokému publiku v některé z brněnských galerií.

© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: