Přednáška
Událost (stalo se)
Takasaki Masaharu : Time Space Existence
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 01.12.16

Srdečně Vás zveme na zahájemí výstavy profesorem Takasaki Masaharu v úterý 6. prosince 2016 v 18.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno, Starobrněnská 18. Výstavě bude předcházet přednáška Takasaki Masaharu, jež se bude konat v 15.00 hodin v aule Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně na Poříčí 5. Přednáška bude v japonštině s českým překladem.

Galerie Architektury Brno ve spolupráci s Kabinetem architektury v Ostravě a Stowarzyszenie Architektów Polskich v Katovicích příváží do Brna z mezinárodního Bienále Architektury 2016 v Benátkách výstavu japonského architekta Takasaki Masaharu. Architekt, jež vybočuje nejen v japonské, ale i světové architektuře, sám popisuje svou architekturu jako „enviromentální bytost“, která je tvořena soustředěním vnitřního lidského vědomí a přírodní energie a propojuje lidství s kosmem. Kromě působení ve svém ateliéru je Takasaki také profesorem na Kyoto University of Art and Design a stal se čestným členem Royal Institute of British Architects.

“Na nebi i zemi hledáme architekturu, která rezonuje vnitřním kosmem našeho srdce. Snažíme se vytvářet architekturu, která se skládá z našeho vlastního architektonického jazyka a prostoru založeném na kontextu regionálních tradic z celého světa.”
Takasaki Architects

Výstava ukazuje projekty tří neobvyklých domů citlivě pracující se starým a novým, v nichž vložené dřevěné struktury využívají tradiční japonské truhlářské metody spojů bez použití kovů a zároveň poodhaluje otázku metafyzického působení prostoru na člověka.© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: