Výstava
Událost (stalo se)
Altwasser - pozvánka na výstavu v GAB
vložil/a Šmídek Petr, MgA. Ing.arch. PhD. | 15.05.16

Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy ALTWASSER, kde studenti 2., 3. a 4. ročníku Fakulty architektury v Brně, zpracovávali v rámci svého ateliérového projektu tématiku budoucnosti území Sudet na příkladu Vojenského újezdu Libavá a to vše pod vedením architektů Jana Mléčky a Adély Kyselové.

Vernisáž proběhne 16. června 2016 v 19:00 hodin v Galerii Architektury na Starobrněnské ulici 18 v Brně.

Jak se vyrovnat s přerušenou kontinuitou vztahů po odsunu? Výzva. Stoletími ověřená zkušenost místa ukrývá návod na restart.

Prezentace území, které dává svou diverzitou příležitost zkoumat potenciál jednotlivých aspektů krajiny, které se v rámci Sudet archetypálně vyskytují. Postindustriální oblasti, voda, lesy a pastviny, vysídlené obce i města, která přežila, či potřeba vzniku novotvarů. Široká škála přírodních prostředí nabízí možnost bádání v různých sférách energetiky a výzkumu. Stopa vzdálenosti a kultury láká k pokračování v této souvislosti. Pracovali jsme a pracujeme hlavně s dvěma faktory. Prvním je snaha  vytvořit pokrokové území, které by odpovídalo potřebám prosperující společnosti a bylo atraktivním pro příliv lidí i světových inteligencí. Druhým faktorem je měřítko sídel, která jsou velká lidskými zdroji, ne rozlohou. To definuje úzký vztah s krajinou, jejímž obyvatelem je člověk pokorný.


© Vysoké učení technické v Brně, Fakulta architektury, Poříčí 273/5, 639 00 Brno
Telefon: 541 146 600, E-mail: